Arda Turan'a Bir Şok da Eski Şoförü Aşkın Yıldırım'dan

yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Arda Turan'a Bir Şok da Eski Şoförü Aşkın Yıldırım'dan

Arda Turan, karıştığı 'şarkıcı Berkay'ın eşine sözlü taciz skandalının' ardından yeni bir şok daha yaşadı.. Turan'a eski şoförü Aşkın Yıldırım tarafından, çalıştığı dönemde başka bir şirket üzerinden sigortalı gösterildiği, maaşının elden ödendiği ve kendisini haksız yere işten çıkardığı iddiasıyla açılan 'belirsiz alacak' davasında mahkeme taraflara tanıklarını bildirmeleri için süre verdi.

7 yıl boyunca futbolcu Arda Turan'ın şoförlüğünü yapan 51 yaşındaki Aşkın Yıldırım, ünlü futbolcunun kendisini haksız yere 20 Nisan 2017 tarihinde işten çıkardığını ileri sürerek, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 'belirsiz alacak' davası açtı.

"BAŞKA ŞİRKET ÜZERİNDEN SİGORTALI GÖSTERDİ"

Dava dilekçesinde 2 bin 400 TL net maaş aldığını, şoförlük dışında her zaman Arda Turan'ın yanında bulunduğunu kaydeden Yıldırım ancak başka bir şirket üzerinden sigortalı gösterildiğini ileri sürdü. Maaşını elden aldığını belirten Yıldırım, Turan'ın ev işlerine yardım ettiğini, evcil hayvanlarının bakımına destek olduğunu iddia etti. Şoförlüğün yanı sıra Arda Turan'a koruma görevi de yaptığını belirten Aşkın Yıldırım, aile yakınlarının ulaşım ihtiyaçlarını de kendisinin karşıladığını iddia etti. Arda Turan ise cevap dilekçesinde Aşkın Yıldırım'ın herhangi bir hak kaybına uğramadığı belirtilerek, davanın reddini istedi. 

İLGİLİ HABER

TANIKLARINI BİLDİRECEKLER 

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bugün görülen davaya Aşkım Yıldırım avukatı ile birlikte geldi. Arda Turan'ı ise avukatı temsil etti. Mahkeme hakimi, taraflara tanıklarını bildirmeleri için süre vererek, duruşmayı erteledi. Arda Turan'dan şimdilik bin 700 TL isteyen Yıldırım'ın dosyası tanıkların dinlenmesinin ardından bilirkişiye gönderilecek. 
 

İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABERSıradaki Haber Yükleniyor...