Antalya'da kıyamet koptu: Hortum dehşetinde 28 kişi yaralandı


Antalya'da kıyamet koptu: Hortum dehşetinde 28 kişi yaralandı
14 Kasım 2017 Salı
03:01
Gündem

Son dakika.. Antalya bölgesinde etkili olması beklenen sağanak yağış gece saatlerinde fırtına, gök gürültüsü, yıldırım ve hortum ile kendini gösterdi.. Antalya'nın Finike İlçesi'nde şiddetli yağış sonrasında denizde çıkan hortum Turunçova ve Sahilkent mahallerinde yerleşim yerleri ile tarım alanlarını vurdu. Yaşanan afet nedeniyle çeşitli yerlerinden yaralanan 28 kişi hastanelere kaldırıldı. Hortumun şiddetiyle 1 kamyon ve 5 araç devrildi, Kaş'ta ceviz büyüklüğünde dolu yağdı, Kemer'de yıldırım ağaca düştü... Kumluca'da 5 kişi yaralandı. İşte Antalya bölgesinde dehşet gecesi yaşananlar...Son dakik Antalya'da hortum dehşeti.. Çok sayıda yaralı var..

Antalya’nın Finike İlçesi’nde şiddetli yağış sonrasında denizde çıkan hortum Turunçova ve Sahilkent mahallerinde yerleşim yerlerini vurdu.

Hortumun şiddetiyle çok sayıda tarım alanı ve sera da zarar görürken, ağaçlar devrildi, elektrikler tellerinin kopması sonucu birçok bölgede kesinti meydana geldi, 1’i kamyon 5 araç da yan yattı.

Antalya Hortum Finike

Saat 21.00 sıralarında karada ilerleyen hortum nedeniyle ilk belirlemelere göre 28 kişi yaralandı. Finike Devlet Hastanesi’ne götürülen yaralılardan 13’ü ayakta tedavileri yapıldıktan sonra taburcu edilirken, 5 yaralı ise gözetim altında tutuldu.
Antalya'da hortum dehşeti


KAŞ’TA CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI
Kaş ve Demre ilçelerinde de şiddetli yağış sonrası hortum oluştu. Kaş’ta ceviz büyüklüğünde dolu yağışı meydana geldi. Bölgede birçok tarım alanı, sera ve yerleşim yerlerinde zarar meydana geldi.

Antalya'da hortum dehşeti - Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Yağış ve hortum nedeniyle hafif yaralanan 5 kişi hastanede tedaviye alındı.
Diğer yandan Kumluca ve Demre ilçelerinde çıkan hortum ise seralara zarar verdi. Hortum nedeniyle çok sayıda sera büyük çapta zarar meydana geldi.
Antalya Kemer'de ağaca yıldırım düştü

KEMER’DE AĞACA YILDIRIM DÜŞTÜ
Kemer İlçesi’nde ise yağmur ve fırtına nedeniyle Atatürk Caddesi’ndeki ağaçlar devrildi. İlçede 22.30 sıralarında bir ağaca yıldırım düşmesi sonucu elektrik hatları koptu.

Finike Hortum Araçlar devrildi

Bazı ev ve işyerlerindeki elektronik eşyalar yıldırım nedeniyle zarar gördü. Can kaybının yaşanmadığı olayda maddi hasar meydana geldi.
Antalya Kemer'de hortum yaralılar

KUMLUCA’DA 5 KİŞİ YARALANDI
Türkiye’nin örtü altı sebze üretim merkezi olan Kumluca İlçesi’nde ise saat 21.30 sıralarında etkili olan şiddeti yağmur tarım alanlarına zarar verdi.

Finike Hortum Antalya hava durumu

Mavikent Mahallesi’nde denizde çıkan hortum karaya ulaşarak devam etti. 400 metre genişliğinde, 4 kilometre uzunluğunda ilerleyen hortum önüne çıkan seralar, gecekondular, enerji nakil hatlarına zarar verdi. Evlerdeki eşyaları sokağa savurdu, bazı evlerin çatıları uçtu, istinat duvarları yıkıldı. Hortum pek çok portakal, nar ve zeytin ağacını da kökünden söktü. Hortum nedeniyle 5 kişi çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandı. Kumluca Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavileri yapılan yaralılar taburcu edildi.
DHA

Antalya'da kıyamet koptu: Hortum dehşetinde 28 kişi yaralandıAntalya'da kıyamet koptu: Hortum dehşetinde 28 kişi yaralandı