Ankara güne kar ile uyandı, Meteoroloji son uyarılar..

Ankara güne kar ile uyandı, Meteoroloji son uyarılar..
16 Kasım 2016 Çarşamba
10:00
Gündem

Ankara'da sabahın erken saatlerinde başlayan kar yağışı şehrin bazı bölgelerinde etkili oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, birçok şehir için yoğun kar yağışı uyarısı yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, birçok şehir için yoğun kar yağışı uyarısı yaptı.

Ülke genelinde hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte kendini gösteren kar yağışı Ankara’da sabah saatlerinde başladı.

Hava sıcaklığının 7 derece civarında seyrettiği Ankara’da, Oran, Keçiören, İncek gibi yüksek semtlerinde kar yağışı etkili oldu.

Ankara Hava Durumu için tıklayın

İstanbul Hava Durumu için tıklayın

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, “Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava sebebiyle bu gece saatlerinden Perşembe günü sabah saatlerine kadar Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin ile Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç ve yüksek kesimlerinde); yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Perşembe günü öğle saatlerine kadar Doğu Anadolu'nun kuzeyinde (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Muş, Bitlis ve Ağrı'da) yoğun kar yağışı (20 cm ve üzeri) beklenmektedir. Kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.