Selim Tekin tarafından vurulan 16 yaşındaki Beyza Doğan yaşamını yitirdi

Bu şahıs neden tutuklanmadı!.. İstanbul Bahçelievler’de 35 yaşındaki Selim Tekin, 16 yaşındaki Beyza Doğan’ın ailesiyle yaşadığı eve zorla girerek, Beyza Doğan’ın ensesinden ateş etti. Beyza Doğan hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Olayın ardından intihar girişiminde bulunan ve Beyza'yı hayattan koparan katil Selim Tekin'in tedavisi ise devam ediyor.. Akıllarda kalan soru ise; hakkında 35 şikayet dilekçesi verilen ve 3-4 defa kız çocuğunu kaçıran bu katil neden tutuklanmadı!


© Haber Oku

İstanbul'da geçen cumartesi günü Cumhuriyet Mahallesi'nde iddiaya göre, Selim Tekin (28) saplantılı olduğu Beyza Doğan'ın evine gelerek zorla içeri girdi.

Beyza Doğan'ı banyoya götürerek ensesinden ateş eden Tekin, daha sonra kendine de ateş ederek intihar girişiminde bulundu. O esnada evde bulunan Beyza Doğan'ın kardeşi "Kardeşimi kurtarın" diye bağırdı. İhbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastanede tedavi altına alındı. 16 yaşındaki Beyza Doğan 2 gün süren yaşam mücadelesi kaybetti. Beyza'nın cenazesi Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak incelemenin ardından defnedilmek üzere memleketi Şanlıurfa'ya götürülecek.

Selim Tekin tarafından vurulan 16 yaşındaki Beyza Doğan yaşamını yitirdi

"SÖZDE KORUMA KARARI VARDI"
Öte yandan Beyza Doğan ve ailesinin Selim Tekin için koruma kararı aldığı öğrenildi. Beyza Doğan'ın teyzesi Zerife Doğan duruma isyan ederek, "Anne ve babası şikayetçi olmuştu. 2 yıldır bu dava sürüyor. Defalarca savcılığa mahkemeye çıkıldı. Bütün deliller vardı ama hiçbir şey yapmadılar. Sürekli tehdit ediyordu. Ablam sürekli kapıyı kilitliyordu. Sözde koruma kararı vardı. Hayatını mahvettiler" şeklinde konuştu.

"BU ADAM NİYE TUTUKLANMADI"
"Koruma kararı sınırsızdı ve eylülde mahkemesi vardı" diyen teyze, "O kızı defalarca kaçırdı. Annesi babası defalarca gidip şikayetçi oldu. 13 yaşında 16 yaşına kadar bunları yaşadı. 'Ben ayrılırsam beni öldürecek' bile dedi. Sürekli anlattı ama onu kimse duymadı. Bu adam niye tutuklanmadı? Kızı kaçırdı 3-4 defa. Polis benim ablama bağırıyordu evrak istedi diye. Bu şekilde olur mu? Koruma kararı aldılar. 1 ay içerisinde geldi kızı vurdu" dedi.

"35 TANE ŞİKAYET DOSYAM VAR"
Baba Cuma Doğan da, "Benim şu anda adliyede bu şahıs hakkında 35 şikayet dosyam var. Kızımı beş kere kaçırdı. Olay olmadan önce benim evime gelip tekmeyle saldırdı, kapımı tekmeledi. Daha sonra ben savcıya gittim şikayette bulundum savcı koruma kararı çıkardı. Durum bundan ibaret. Kızım şu an yoğun bakımda o şahsın da ne olduğunu bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Analitik veriler için çerezleri kullanmaktayız. Daha Fazla Bilgi