Aleyna Can cinayetinde yeni gelişme! Her yerde aranıyor!


Aleyna Can cinayetinde yeni gelişme! Her yerde aranıyor!
3 Aralık 2017 Pazar
14:30
Türkiye

Aleyna Can cinayetinde yeni gelişme.. İstanbul Kartal’da 17 yaşındaki Aleyna Can’ın öldürülmesi ile ilgili olayda aranan Mesut.V yakalandı. Öte yandan cinayetin baş şüpheli olarak aranan erkek arkadaşı Eser D.E’nin gece Facebook hesabına girerek tabancalı ve şiddet içerikli paylaşımlarını sildiği ortaya çıktı.Aleyna Can, önceki gün Kartal Cevizli Mahallesi'ndeki bir binada günlük kiraya verilen dairede başından vurularak öldürülmüştü.

Dairede bulunan silah parmak izi incelemesi için Polis Kriminal Laboratuvarına gönderilmişti. İncelenen güvenlik kamera görüntüleri ve karşı dairedeki görgü tanıklarının ifadesi üzerine daireden Eser D.E ve arkadaşı Mesut. V’nin koşarak çıktıkları saptanmıştı.

Polisin ulaştığı bilgilere göre; Aleyna Can, 1.5 yıldır birliktelik yaşadığı erkek arkadaşı Eser D.E.'den ayrılmak istemişti.

Kartal Aleyna Can cinayeti kayıp katil zanlısıUyuşturucu, hırsızlık ve ruhsatsız silah taşımaktan kaydı olan Eser D.E, 3 ay önce kendisinden ayrılmak isteyen Aleyna'yı tehdit etti, dövdü.

Aleyna da mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırdı. Önceki akşam erkek arkadaşının ayrılma vaadi üzerine bu konuyu konuşmak için ısrarlı çağrısına olumlu yanıt vererek daireye gitti.

Her yerde aranıyor Facebooka girip silahlı fotoğraflarını silmiş...


Kızının öldürüldüğünü öğrenir öğrenmez hastaneye gelen anne Ayşe Yirmibeş, cinayetten Eser D.E’yi sorumlu tutmuştu.

Aleyna Can’ın teyzesi Havva Özçelik ise yeğeninin Eser D.E’nin ayrılma vaadi nedeniyle görüşmeye gittiğini söylemişti. Polis, Eser D.E ve yanındaki M.V’yi her yerde ararken, Eser D.E’nin Facebook hesabında hareketlilik oldu.

Alyna Can Cinayeti İstanbul Kartal

Eser D.E, sayfaya girerek tabancalı fotoğrafı ve şiddet içerikli paylaşımlarını sildi. 2014 Nisan ayına kadar olan paylaşımları silinen Eser D.E’nin geride gülen fotoğrafları kaldı. 

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinayet sırasında Eser D.E’nin yanında olduğu belirlenen Mesut V’nin adresini belirledi. M.V, sabah saatlerinde Maltepe Gülsuyu’nda düzenlenen operasyonla yakalandı.

Mesut. V sorgusu için Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliğine götürüldü. E.D.E’yi yakalama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

'NE YAPTIN SEN DİYE BAĞIRIYORDU'
Öldürüldüğü evde, o sırada Aleyna ve baş şüpheli Bayram E.’nin yanı sıra 3 genç erkek daha vardı. Bayram E.’nin gözaltındaki kardeşi Ercan E. ile İbrahim Ü. ifadelerinde olayı şöyle anlattı: “Bayram ile Aleyna arasında bir sorun yoktu. Aleyna temizlik yapıyordu. Mesut bir arkadaşının silahını almıştı, arızalı olduğunu söyledi. Silah sesi üzerine odaya girdiğimizde Aleyna kanlar içinde yatıyordu. Bayram da Mesut V.’ye ‘Ne yaptın sen’ diye bağırıyordu. Mesut ise ‘Mermi duvara çarptı. Aleyna şaka yapıyor’ diyordu. Kanı görünce aşağı inip, geldiği kiralık otomobille kaçtı. Ambulans geldikten sonra da Bayram ‘Benden bilecekler, ailesine ne diyeceğim’ demeye başladı. Sonra o da kaçtı.”