Akşener: Bu bir sivil darbe girişimidir, sessiz kalmayacağız


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Akşener: Bu bir sivil darbe girişimidir, sessiz kalmayacağız

İYİ Parti Lideri Meral Akşener'den YSK'nın kararına ilişkin son dakika açıklaması.. YSK’nın tartışmalı İstanbul kararının ardından Başkanlık Divanı’nı toplayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, söz konusu karara ilişkin, 'Bu bir sivil darbe girişimidir, sessiz kalmayacağız' dedi.

Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, YSK'nın İstanbul'da seçimleri yenileme kararı tepkileri de beraberinde getirdi.Kararın ardından CHP ve İYİ Parti'de olağanüstü toplantılar gerçekleştirildi. Başkanlık Divanı'nı toplayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kararın değerlendirilmesinin ardından bir basın toplantısı düzenleyerek karara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bu tarihi unutmayın. Bu tarih aziz milletimizin iradesinin çiğnendiği tarihtir bu tarih Türkiye'nin demokrasisinin kirlendiği tarihtir. Ülkemizin dünyaya rezil edildiği tarihtir. Demokrat partinin bundan tam 72 yıl önce ilan ettiği hürriyet misakıyla önü açılan millet idaresi bugün o kahramanların adını dilinden düşürmeyen muktedirler tarafından bir kez daha tıkanmıştır.” “Üniformalı darbe girişimlerini geride bırakan bu sivil darbenin mağduru hangi partiye oy vermiş olursa olsun aziz milletimizin iradesidir. Demokrasimizde yapılan bu darbe karşısında sessiz kalmayacağız. İYİ Parti olarak parti içinde ve ittifak ortağımız ile yapacağım istişarelerin ardından millet iradesine darbeye teşebbüs edenlere karşı yapacaklarımızı aziz milletimizle paylaşacağız.”

Akşener, açıklamalarının ardından soru almayarak açıklamalarına son verdi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin