Gürsel Tekin: AKP’nin artık seçim kazanma şansı yok


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Gürsel Tekin: AKP’nin artık seçim kazanma şansı yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 'AKP artık bitti, AKP dönemi bitti. Millet aç, Türkiye nefes alamıyor. AKP milletin karşısına çıkabilecek halde değil' dedi ve 'acil erken seçim' çağrısı yaptı..

Takip Et

Geçtiğimiz hafta CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu,150 milletvekiline 62 ilde 'baskın seçim' hazırlığı talimatı vermişti. Erken seçim tartışmalarına CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de katıldı. Tekin, 'Bugün millet aç. Türkiye nefes alamıyor.' acilen erken seçime gidilmeli..' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, SÖZCÜ'den Başak Kaya'nın sorularını yanıtladı.

"VATANDAŞ KAN AĞLIYOR"

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tekin, vatandaşın kan ağladığını belirterek, sandığa gidilmesi çağrısında bulundu.

– Ahmet Davutoğlu ve arkadaşları AKP'den istifa ettiler. Bu istifalar ve kurulacak yeni parti hakkında ne düşünüyorsunuz?
Öncelikli hayırlı olsun diyorum. Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Herkes de siyasi parti kurma hakkına sahiptir.

– Bu istifalar neyi gösteriyor?
İstifasını açıklarken Sayın Ahmet Davutoğlu diyor ki: “AKP, Türkiye'nin sorunlarına çözüm üretme kapasitesini kaybetmiştir.” Bunu diyen herhangi bir kişi değil. Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı yapmış bir isim. Tamamen doğru bir tespit. Bugün AKP bitik bir partidir. AKP sorunlarının çözümünün adresi değil, bizzat çözümün önündeki engeldir. Herkesin şunu çok iyi anlaması lazım. AKP dönemi bitti. Yeni dönemin nasıl kurulacağını konuşmaya geç bile kaldık.

AKP’nin artık seçim kazanma şansı yok
AKP’nin artık seçim kazanma şansı yok

– ‘AKP dönemi bitti' derken neyi kast ediyorsunuz?
Çok açık. AKP'nin bugünden sonra hiçbir seçimi kazanma şansı yok. İdeolojisi olmayan, hiçbir siyasi hareketi veya düşünceyi temsil etmeyen, hiçbir sosyal sınıfı temsil imkanı kalmamış bir yapı var karşımızda. Bugün millet aç. Türkiye nefes alamıyor. AKP milletin karşısına çıkabilecek halde değil.

"ACİLEN ERKEN SEÇİME GİDİLMELİ"

Erken seçim sizce mümkün mü?
Her gün telefonum çalıyor, vatandaş perişan durumda. Konut sektörü batıyor. İnşaat batıyor. Perakende ekside. Reel sektör maliyet dengelemek için işçi çıkartıyor. İşsizlik sürekli artıyor. Türkiye'nin çıkışa ihtiyacı var. Nasıl çözülecek bu sorunlar? AKP'nin çözecek hali mi var? Pelikanlar, damatlar, yandaşlar zaten nefessiz kalmış durumda. Peki bu sorunlar kendi kendilerine mi çözülecek? Millet çözecek. Millet sorunları nasıl çözer? Çözüm sandıktır. Başka çözüm yoktur. Sandık milletin önüne konur. Millet gider, orada tüm sorunları halleder. Kendisine yakışan bir hükümet seçer, o hükümet de kolları sıvar işe başlar. Fırtına patladı. Kaptan ne yapacağını bilmiyor. Türkiye kayalıklara sürükleniyor. Bu gidişatı tersine çevirmenin yolu sandıktan geçiyor. Acilen erken seçim yapılması gerekiyor.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin