Ahmet Altan ve kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan gözaltına alındı


Ahmet Altan ve kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan gözaltına alındı
10 Eylül 2016 Cumartesi
10:33
Gündem

Gazeteci-yazar Ahmet Altan ile kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan gözaltına alındı. Ahmet Altan kapatılan FETÖ Televizyonu Can Erzincan TV'de katıldığı bir canlı yayın programında "Erdoğan'ı götürüp çöpün kenarında vururlar" ifadelerini kullanmıştı..Gazeteci-yazar Ahmet Altan ile kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan bu sabah gözaltına alındı. Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın bu sabah İstanbul'da gözaltına alındıkları belirtiliyor.

Bağımsız Gazetecilik Platformu (P24), Ahmet Altan ile Mehmet Altan’ın, birlikte katıldıkları bir televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle suçlandıklarını duyurdu...

Gazeteci-yazar Ahmet Altan ile kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan bu sabah gözaltına alındı. Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın bu sabah İstanbul'da gözaltına alındıkları belirtiliyor.

Bağımsız Gazetecilik Platformu (P24), Ahmet Altan ile Mehmet Altan’ın, birlikte katıldıkları bir televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle suçlandıklarını duyurdu.

"ONUN NE ZAMAN YÜZÜNÜ ÇIKARACAĞI, NASIL ÇIKACAĞI BELLİ DEĞİL"

15 Temmuz darbe girişiminden önce terör örgütü FETÖ'nün yayın organı Can Erzincan TV'de alenen darbenin haberi verilmişti.
"Özgür düşünce" adlı programda konuşan Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak kan donduran açıklamalarda bulunmuştu. Türkiye'nin kötü yönetildiğini iddia eden Mehmet Altan, programda sözü döndürüp dolaştırıp darbeye getiriyor ve TSK'yı kast ederek "Onun ne zaman yüzünü çıkaracağı, nasıl çıkacağı belli değil" demişti.

"ERDOĞAN'I GÖTÜRÜP ÇÖPÜN KENARINDA VURURLAR"

Bir yazısında "Erdoğan'ı götürüp çöpün kenarında vururlar" ifadesini kullanarak darbe imasında bulunan Ahmet Altan ise, "'sağlam zeminde değil' Türkiye'deki askeri darbelerin önünü açan gelişmeler her ne ise Erdoğan o yolları teker teker açıyor" demişti.