ABD'yi kana bulayan Arcan Çetin adında bir Türk çıktı

ABD'yi kana bulayan Arcan Çetin adında bir Türk çıktı
25 Eylül 2016 Pazar
09:17
Gündem

Dünyayı şoke eden ve 5 kişiyi öldüren alışveriş merkezi saldırganı Adanalı Arcan Çetin adında bir Türk genci çıktı. ABD'nin Washington eyaletinde bir alışveriş merkezinde beş kişinin ölümüne yol açan saldırganın Arcan Çetin olduğu açıklandı. Çetin polis tarafından gözaltına alındı.

ABD'nin Washington eyaletine bağlı Burlington'da, bir alışveriş merkezinde silahlı saldır düzenleyen ve 5 kişinin ölümüne yol açan kişinin Arcan Çetin adında bir Türk olduğu ortaya çıktı. Polis AVM güvenlik kameralarından edindiği görüntü ve fotoğrafları kamuoyuyla paylaştıktan sonra, gelen ihbarlar sonucu silahlı saldırganın kimliğini belirledi.

Haberde, başta Hispanik olduğu belirtilen Çetin’in Adana’da doğduğu ayrıca “Türk” takma isminin kullandığı aktarıldı.

FBI, Çetin’in terör bağlantısını ortaya koyan herhangi bir delile ulaşılamadığını açıkladı.

Arcan Çetin Cascade Mall

Güvenlik yetkilisi Mike Hawkey, Komo News’e yaptığı açıklamada, “Araçla giderken karşıdan karşıya geçen bir genç gördüm ve sürmeye devam ettim. ‘Evet bu o’ dedim. Hızla bir U dönüşü yaptım, ışıkları yaktım ve silahımı çıkardım” dedi.

AVM saldırganı Arcan Çetin yakalandı

Hawkey, gözaltına alındığını söylediğinde, Çetin’in hiçbir karşılık vermediğini de sözlerine ekledi.

Hawley, Çetin’in yakalandığında “zombi gibi göründüğünü” söyledi.

ABD MEDYASINDAKİ ÇEŞİTLİ İDDİALAR

KING 5 adlı yayın kuruluşu, Çetin’in babasından ruhsatlı üç silah aldığını ve Burlington’a bağlı Cascade Alışveriş Merkezi’ndeki Macy’s mağazasına gittiğini bildirdi. Habere göre; Çetin’in eski kız arkadaşı birkaç ay önceye kadar burada çalışıyordu. Haberde söz konusu kızın katliam anında mağazada olmadığı belirtildi.

Adanalı Arcan Çetin AVM Cascade Mall

FOX-Q13 adlı yayın organına göre Çetin, ateş açmadan önce birkaç kez bir kadının adını bağırdı.

Arcan Çetin AVM