ABD başkanı Trump'dan dünyaya ilk mesaj

ABD başkanı Trump'dan dünyaya ilk mesaj
9 Kasım 2016 Çarşamba
11:28
Gündem

ABD Başkanı Doland Trump oldu. Trump ABD başkanı olarak zafer konuşması yaptı. konuşma yapmak için girdiği salonda Trump destekçileri, yeni Başkan'ı büyük coşku içinde karşıladı. İşte Trump'ın açıklamalarından satır başları:

Trump’ın konuşmasından satır başları şöyle:

— Tüm Amerika’nın başkanı olacağım.

— Bütün Amerika’nın başkanı olacağım. Beni desteklemeyenlere ki sayıları hiç de az biliyorum, onların da tavsiyelerini dinleyeceğiz.

— Amerikan rüyasını yeniden hayata geçireceğiz. Bu ülkenin çok büyük bir potansiyeli var. Çok güzel olacak.

— Uluslararası topluma herkese karşı adil olacağımız mesajını veriyoruz; düşmanlık yerine ortak paydada buluşma arayışındayız.

— Büyük bir ekonomi planımız var. Ekonomik büyümeyi iki katına çıkaracağız.

— Hiçbir zorluk büyük değildir. Amerika artık azla yetinmeyecek.

ABD Başkanı Donald Trump'dan dünyaya İlk mesaj

DÜNYAYA ŞÖYLE SESLENİYORUM

- Büyük bir ekonomik  planımız var. Büyümeyi iki katına çıkaracağız. Bizimle iyi anlaşmaya istekli olan uluslarla çok başarılı ilişkiler kurmayı planlıyoruz. ABD artık azıyla yetinmeyecek. En iyinin peşinde olacak. Ülkemizin kaderini yeniden elimize alıp bundan sonraki süreçte ülkemiz için güzel şeyler düşleyip yapacağız. Dünyaya da şöyle sesleniyorum: Evet ABD’nin çıkarları ön planda olacak ama herkesle ortak zemin arayacağız, ortaklık arayacağız çatışma değil. Tarihi bir zafer olarak nitelendiriliyor bu gece. 

- Mükemmel bir ailem var. Çok şanslıyım böyle bir ailem olduğu için. Çok zor, çok çetin bir mücadeleye göğüs gerdiğiniz için teşekkür ediyorum. Çok büyük bir grubuz, bu grupta inanılmaz yetenekli insanlar var, çok özel bir dönem oldu. İstihbarat servisimiz çok iyi bir iş çıkardı. İnanılmaz insanlar onlara çok teşekkür ediyorum. New YorkPolisi’ne çok teşekkür ediyorum. Bugün onlar da buradalar. Başkaları onları pek övmüyor olabilir ama biz onları takdir ediyoruz. Kampanya bitmiş olabilir ama bu ülke için çalışmalarımız yeni başlıyor.