A101 markete FETÖ ve Kara Para Aklama operasyonu


A101 markete FETÖ ve Kara Para Aklama operasyonu
16 Ağustos 2016 Salı
11:54
Gündem

Türkiye genelinde neredeyse her mahalle ve sokak aralarında adeta mantar gibi türeyen A101 marketler zinciri sahiplerine FETÖ/PDY operasyonu yapıldı, bünyesinde A101 marketler zincirini de bulunduran Yeni Mağazacılık A.Ş. sahipleri hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bu şirketler hakkında Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığını Aklama(Kara para aklama) suçlamasıyla işlem yapılacak.. Marketin "Harca Harca Bitmez" sloganı operasyon sonrası daha da anlamlı hale gelmiş olduİstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği FETÖ/PDY operasyonunda, terör örgütü adına faaliyette bulunan Akfa Holding ve bağlı 51 şirket ile Yeni Mağazacılık A.Ş. isimli firmanın sahibi ortağı ve çalışanı olan 113 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

ŞİRKETLERE EL KOYMA VE ARAMA KARARI

Şüpheliler hakkında FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Dair Kanuna Muhalefet, Nitelikli Dolandırıcılık, Özel Belgede sahtecilik, Yardım Toplama Kanunu'na muhalefet ve Suçtan Kayhaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama suçlarından işlem yapılacak. Şirketlere yönelik arama ve el koyma kararı verildi.

1600'DEN FAZLA MAĞAZASI VAR

Türkiye genelinde 1600'den fazla mağazası bulunan A101'in sahibi konumundaki Yeni Mağazacılık'ın yönetiminde Turgut, Ahmet Yaşar ve Ayhan Aydın yer alıyor. Şirketin 104 milyon liralık kayıtlı sermayesi bulunuyor.