9 aylık bebeğe tecavüze yayın yasağı, Gazeteciye ölüm tehdidi


9 aylık bebeğe tecavüze yayın yasağı, Gazeteciye ölüm tehdidi
24 Ağustos 2016 Çarşamba
00:53
Gündem

Türkiye'nin kanını donduran tecavüz olaylarının sonuncusunun gerçekleştiği "Gaziantep'teki 9 aylık kız bebeğe tecavüz olayı" hakkında, Gaziantep İslahiye Sulh Ceza Hakimliği'nce yayın yasağı kararı verildi. Tecavüz dehşetini haber yapan Birgün Gazetesi muhabirinin çeşitli sosyal medya hesapları üzerinden ölümle tehdit edildiği öğrenildi. Bu arada yine sosyal medya ve bazı haber sitelerinde "Tecavüze uğrayan 9 aylık kız bebek öldü" haberleri ve söylentilerinin gerçeği yansıtmadığı, bebeğin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından devlet korumasına alındığı ifade edildi.Gaziantep İslahiye Sulh Ceza Hakimliği, Çercili Mahallesi'ndeki Suriyeli R.H. ile A.H. çiftinin 9 aylık kız bebeğine aynı çiftlikte çobanlık yapan 18-19 yaşlarındaki çoban S.D.'nin cinsel istismarda bulunduğu olaya yayın yasağı getirilmesi kararı verdi. 9 aylık kız bebek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından devlet korumasına alınırken, şüpheli S.D. ise çıkarıldığı mahkeme tutuklandı.

Gaziantep İslahiye Sulh Ceza Hakimliği yayın yasağı kararına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

İLGİLİ HABER

"Soruşturmanın olay tarihinde Suriye uyruklu müştekiler R.H. ve A.H.'nın kızları olan, henüz kimliği çıkartılmamış olması nedeniyle müştekilerin beyanlarına göre 9 aylık olduğu anlaşılan mağdur bebeğe yönelik nitelikli cinsel istismar suçunun gerçekleştirdiği iddiasına ilişkin olduğu, yazılı ve görsel basın ile internet medyasında iddia konusu olayla ilgili bir takım bilgilerin yayınlandığı anlaşıldığı, soruşturma dosyasına bahse konu mağdurun bebek yaşta olduğu ve iddiaya konu suçun mağdur bebeğe yönelik nitelikli cinsel istismar olduğu dikkate alındığında talebin mağdur bebeğin saygınlık, onur ve haklarına dokunacak nitelikte olduğu anlaşılmakta mağdur bebeğin, saygınlık, onur ve haklarının korunması ve bahsi geçen haklarının zedelenmesini önlemek için gerekli olduğu kanaatine varılmakla 5237 sayılı CMK'nın 187/3, 5187 Sayılı Yasa'nın 3/2 maddelerince koşulların oluştuğu anlaşıldığından, soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası hakkında yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verildi."

 

Antep'in İslahiye ilçesinde Suriyeli ailenin 9 aylık kız bebeğine tecavüzde bulunulmuş, olay BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberiyle Türkiye'nin gündemine oturmuştu.

TECAVÜZ DEHŞETİNİ ORTAYA ÇIKARIP HABER YAPAN GAZETECİYE ÖLÜM TEHDİTLERİ

BirGün gazetesi muhabiri Hüseyin Şimşek, Gaziantep İslahiye ilçesinde Suriyeli 9 aylık bebeğin tecavüze uğradığına ilişkin haberi nedeniyle sosyal medy aüzerinden ölüm tehditleri alıyor.

işte o mesajlardan bazıları: