2 şehit 3 yaralı: Kuzey Irak'tan doçka, havan ve roketli hain saldırı..


2 şehit 3 yaralı: Kuzey Irak'tan doçka, havan ve roketli hain saldırı..
23 Eylül 2017 Cumartesi
12:59
Gündem

Son dakika haberi.. Hainler Kuzey Irak'tan saldırdı.. Hakkari Şemdinli Tekeli Üs bölgesine Kuzey Irak'taki Hakurk bölgesinden modüler üs bölgesi çalışmalarının yapıldığı yere Doçka uçaksavarı, havan ve roketlerle ateş açıldı. Açılan ateş sonucu sözleşmeli Er Sercan Fidan (25) ve işçi Osman Soylu (26) şehit oldu, 2 asker yaralandı.Son dakika.. Bölücü terör örgütü PKK'lı hainler Kuzey Irak tarafından doçka ve katyuşa ile saldırı düzenledi..

Hakkari Şemdinli Tekeli Üs bölgesine Kuzey Irak'taki Hakurk bölgesinden doçka ve katyuşa ile saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 asker ve 1 sivil şehit olurken 2 asker ve 1 sivil de yaralandı.

Yaralılar Hakkari Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, bölgede teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için geniş çaplı operasyon başlatıldı..

NİSANDA ASKER OLMUŞ
Sercan Fidan’ın şehit olduğu haberi memleketi Edirne’nin Meriç ilçesi Küplü beldesindeki baba ocağına ateş düşürdü. Şehidin amcası İbrahim Fidan, “Küplü’de iş imkânı olmadığı için sözleşmeli er olmak istiyordu. Birkaç yıldır olmak istedi, nisanda oldu. Artık bu terör bitsin, başkasının canı yanmasın. Çok hızlı bir çocuktu, yazık oldu” dedi. 

Şehit Er Sercan Fidan Osman Soylu Şehit

Osman Soylu’nun acı haberi, Osmaniye’nin Bahçe ilçesindeki ailesine sağlık görevlileri eşliğinde verildi. Evli ve iki çocuk babası Soylu, iki yıldır üs inşaatında çalışıyordu.

HAKKARİ VALİLİĞİ'NDEN SALDIRI AÇIKLAMASI GELDİ;

Valilik'ten yapılan açıklamada, "23.09.2017 günü İlimiz Şemdinli İlçesi Tekeli Taburuna bağlı 2867 rakımlı tepeye sınırın Irak tarafından bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan havan, roket ve doçka atışı sonucu, modüler üs bölgesi çalışmasında görevli 1 işçi ve bölge emniyetinden sorumlu 1 askeri personel şehit olmuştur, 2 askeri personel ise yaralanmıştır. Yaralı personellerin tedavileri sevk edildikleri Yüksekova Devlet Hastanesi'nde devam etmektedir. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmış olup, konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir" denildi.

9 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ


Kuzey Irak’taki Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerinde bulunan PKK hedeflerine ve Van Gürpınar Faraşin Yaylası bölgesinde tespit edilen teröristlere yönelik hava harekâtı düzenlendi.

Kuzey Irak’taki PKK’ya ait silah mevzisi, barınak ve silah/mühimmat depoları imha edildi. Faraşin Yaylası bölgesinde 1’i kadın 3 PKK’lı terörist öldürüldü. 

Elazığ Karakoçan ilçesi kırsalındaki operasyonlarda PKK’lı 5 terörist öldürüldü, 1 terörist ise yakalandı. 

Bingöl Kuruca köyü Kayabaşı Deresi mevkisinde tespit edilen 1 PKK’lı terörist, silahlı insansız hava aracıyla öldürüldü.