15 yaşında evlenen 2 çocuk annesi Müjgan Abacı'yı kocası öldürdü!

15 yaşında evlenen 2 çocuk annesi Müjgan Abacı'yı kocası öldürdü!
20 Kasım 2016 Pazar
10:40
Gündem

15 yaşındayken Fethiye'de tanıştığı Murat Abacı ile evlenen 2 çocuk sahibi 22 yaşındaki Müjgan Abacı İstanbul Sancaktepe'de oturdukları evlerinde 7 yıllık kocası tarafından boğularak katledildi.. Genç annenin boşanmak istediği ve ailesi tarafından barıştırıldığı ortaya çıktı. Müjgan'ın 5 yaşındaki Kaan ve 3 yaşındaki Aslı adında 2 çocuğu öksüz kaldı. Katil zanlısı koca eşini boğarak katlettikten sonra polisi arayıp "karımı öldürdüm gelin alın.." dedi.

Koca şiddetine kurban olan Müjgan Abacı, 15 yaşındayken, Fethiye’de tanıştığı, Murat Abacı ile 14 Şubat 2010’da evlendi. Çiftin bu evlilikten Kaan (5) ve Aslı(3) adına iki çocuğu oldu. İddiaya göre, erken yaşta evlenen ikili arasında farklı sebeplerle sürekli sorun yaşandı. Uzun süre Fethiye’de yaşayan  çift 6 ay önce İstanbul’a geldi. Aile, Sancaktepe, Atatürk Mahallesi, Alacalı Sokak’taki bir daireye yerleşti.

Müjgan Abacı’nın boşanmaya çalıştığı eşiyle bir süre önce barıştırılıdğı ortaya çıktı.

EVİ TERK ETTİ

Çiftin İstanbul’daki yaşamıda, anlaşmazlıklarla devam etti. İddiaya göre, Müjgan Abacı eşinden şiddet gördüğü için evden kaçtı.

İstanbul'da Müjgan Abacı Cİnayeti

Yakınlarına sığınan genç kadın kocasının izini bulmasını engellemek için telefonunu kapattı. Eşi evi terk eden Murat Abacı (24) karısını sevdiğini söyleyerek eşinin yakınlarından yardım istedi. Müjgan Abacı’yla konuşan aile büyükleri, “Çocuklarını düşün, barışın diyerek” çiftin yeniden bir bir araya gelmesini sağladı. Müjgan Abacı, kocasıyla barışarak, yaşadığı eve geri döndü.

Müjgan Abacı İstanbul Kadın cinayeti
Müjgan Abacı, 7 yıllık kocası tarafından boğularak öldürüldü.

‘KARIMI ÖLDÜRDÜM’

Genç kadın, eve döndüğü günün sabahında koca dehşetinin kurbanı oldu. Müjgan Abacı, önceki gün kocası tarafından boğularak öldürüldü.  Cinayetin ardından polisi arayan Murat Abacı, “karımı öldürdüm gelin beni alın” dedi. Adrese giden ekipler, genç kadının cesediyle karşılaşırken, şüpheliyi gözaltına aldı. Evdeki iki çocuk, çiftin yakınlarına teslim edildi. Emniyete götürülen şüphelinin sorgusunun sürdüğü öğrenildi.