14 Yaşındaki Fevzi, İsrail'i tek fotoğrafla dünyaya rezil!


14 Yaşındaki Fevzi, İsrail'i tek fotoğrafla dünyaya rezil!
9 Aralık 2017 Cumartesi
12:31
Dünya

Filistin'de Üçüncü İntifada gittikçe şiddetleniyor... Filistin'in tüm bölgelerinde binlerce Müslüman sokağa döküldü. Filistinliler Kudüs'e sahip çıkmak için İsrail'e karşı direnişini sürdürüyor. Bazı noktalarda İsrail askerlerinin orantısız şekilde sivillere saldırdığı görülüyor.. Yaşanan olaylara ise bir fotoğraf karesi damgasını vurdu.Fevzi El-Junidi isimli 14 yaşındaki genç, İsrail'i dünyaya tek bir görüntüyle rezil etti..ABD Başkanı Donald Trump'ın "Kudüs'ü İsrail'in başkenti tanıyan" kararı Filistin'de Üçüncü İntifada'yı başlattı. Filistin'in tüm bölgelerinde binlerce Müslüman sokağa döküldü. Filistinliler Kudüs'e sahip çıkmak için İsrail'e karşı direnişe başladı.

Gazze, Batı Şeria, Kudüs, El-Halil ve pek çok bölgede protesto gösterileri düzenlenirken, yaşanan olaylara bir fotoğraf damgasını vurdu. İsrail'in tek bir fotoğrafla dünyaya rezil olduğu görselde, 25'e yakın İsrail askeri, gözaltına aldığı 14 yaşındaki Fevzi El-Junidi isimli Filistinli çocuğu gözleri bağlı bir halde götürüyor.

Fevzi El-Junidi İsrail,Jarusselam,Kudüs

Tüm İsrail askerlerinin panik ve teyakkuz halinde olduğu fotoğrafta, Filistinli çocuğun dik duruşu ise dikkatlerden kaçmadı.

Fotoğraf sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Bir Twitter kullanıcısı, fotoğrafın üstüne, "Bu onların bizden ne kadar korktuğunun göstergesi" notunu yazdı.

İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABER